PARTNERZY
AKCJI

Shimano Polska

Misją Shimano jest zapewnienie najlepszego sprzętu dla każdego, kto przez rekreację pragnie poczuć bliskość natury i piękno obcowania z żywiołami – niezależnie czy jest to zawodowy kolarz przemierzający dziesiątki tysięcy kilometrów rocznie, początkujący rowerzysta czy też osoba używająca roweru jako środka miejskiego transportu. Poza osprzętem rowerowym, jesteśmy również producentem kasków rowerowych Lazer. Jako firma o rowerowym rodowodzie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak istotne dla cyklistów jest bezpieczeństwo i komfort, dlatego z wielką radością wspieramy akcję "Lepiej w kasku".

Kask rowerowy stanowi fundament bezpieczeństwa dla każdego kolarza, bez znaczenia czy jeździ on na rowerze amatorsko, wyczynowo czy rekreacyjnie. Bardzo cieszymy się, że jako Shimano Polska, możemy wraz z marką Lazer wspierać takie inicjatywy jak "Lepiej w kasku" i wpływać przez to na zwiększanie świadomości rowerzystów w Polsce

Marcin Domaniecki
Marketing Communication Officer, Shimano Polska

Volvo Firma Karlik

Punktem wyjścia całej działalności firmy Volvo są ludzie. Dlatego nasza misja, jako autoryzowanego dealera marki Volvo — czyli dążenie do ułatwiania i polepszania życia ludzi oraz zwiększania ich bezpieczeństwa — jest dla nas czymś naturalnym. Mamy ambicje stać się lokalnym liderem odpowiedzialnego biznesu w branży motoryzacyjnej, który swoje cele realizuje poprzez trzy najważniejsze wartości: bezpieczeństwo, jakość i troska o środowisko.

Bezpieczeństwo 
Volvo od zawsze przykłada duże znaczenie do bezpieczeństwa na drodze. Wizja 2020 jest tego najlepszym przykładem. Zakłada ona, że po 2020 roku nikt jadący nowym Volvo nie zginie lub nie zostanie poważnie ranny. Dziękujemy za zaproszenie do projektu „Lepiej w Kasku”, który idealnie wpisuje się w naszą misję dbania o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Rafał Król
Dyrektor Zarządzający Volvo Firma Karlik.

OLX

OLX to największy i najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy w Polsce. Każdy, kto choć raz odwiedził stronę OLXa lub skorzystał z naszej aplikacji mobilnej wie, że sprzedać i kupić można tu niemal wszystko. Odwiedza nas 13 milionów użytkowników miesięcznie. W kategoriach takich jak Sport i Hobby, czy Dla Dzieci mogą oni znaleźć absolutnie każdy sprzęt potrzebny, do uprawiania sportu w sposób odpowiedzialny.
Wystarczy wyszukać interesujący nas przedmiot w okolicy, odebrać go osobiście i za niewielkie pieniądze bawić się dobrze, ale też bezpiecznie.

Bezpieczeństwo w sieci i tworzenie serwisu, w którym każdy znajdzie to czego szuka, to chleb powszedni pracowników OLXa. Po godzinach sami uprawiamy różne sporty, wsiadamy na rowery, gramy w piłkę, biegamy, wychodzimy w góry. Zarówno w pracy, jak i poza nią wiemy, że komfort i poczucie bezpieczeństwa podnoszą naszą wydajność i skuteczność. Wierzymy też i wiemy z doświadczenia, że tak w biznesie, jak i w życiu prywatnym bezpieczna głowa podejmuje najlepsze decyzje! Chętnie dołączamy do akcji "Lepiej w kasku”.

Michał Malewski
General Manager, OLX.pl

Coccodrillo

CDRL S.A. właściciel marki Coccodrillo, jest polską firmą specjalizująca się w branży odzieży dziecięcej. Założyciele firmy od początków lat 90 nieustannie dbają o najwyższą jakość oferowanych produktów oraz wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zarówno rodziców jak i dzieci.

Dzieci są dziećmi! (kids are kids) Każdego dnia troszczymy się nie tylko o ich wygląd, ale też komfort i bezpieczeństwo w codziennych przygodach. Z przyjemnością dołączamy do akcji "Lepiej w kasku". Zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze to istotny temat, który zasługuje na promocję szczególnie wśród najmłodszych. Lepiej w kasku - Uczmy się od dzieci.

Marek Dworczak
Prezes Zarządu CDRL S.A.

SSAB

SSAB jest firmą stalową z siedzibami w Finlandii i Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych. SSAB oferuje produkty i usługi o wartości dodanej opracowane w ścisłej współpracy z klientami, tworząc w ten sposób mocniejsze, bezpieczniejsze, lżejsze i bardziej proekologiczne rozwiązania. Stal i usługi SSAB pomagają uzyskać lżejsze produkty oraz zwiększyć ich wytrzymałość i trwałość. Przykłady zastosowań stali SSAB możemy odnaleźdz w pojazdach ciężarowych, naczepach, samochodach osobowych, maszynach rolniczych i budowlanych. Bezpieczeństwo to nasz priorytet! Dowiedz się więcej o naszych stalach na www.ssab.pl oraz www.ssab.pl/lepiej-w-kasku

SSAB dąży do bycia najbezpieczniejszą firmą stalową na świecie. Nasz cel to zero wypadków, kontuzji  i chorób związanych z wykonywaną pracą. Zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla naszych pracowników, partnerów biznesowych oraz gości jest dla nas najważniejszym z priorytetów.  

Uraz głowy może być przyczyną wielkiego cierpienia osoby poszkodowanej oraz jej rodziny. Pociąga on za sobą również ogromne koszty, nie tylko dla rodziny, ale również dla pracodawcy, i społeczeństwa ogółem.  Dlatego jest dla mnie rzeczą naturalną, aby nosić kask dostosowany do wykonywanej czynności w sytuacjach, gdzie istnieje ryzyko urazu głowy, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym!

Tobias Svensson
Managing Director SSAB Poland

LNB

Reprezentujemy jedną z największych na świecie firm, produkujących paszę dla zwierząt. Bezpieczeństwo jest bardzo ważną częścią naszej działalności, opracowaliśmy w firmie tzw. „Kodeks Bezpieczeństwa”, w którym opisujemy wszystkie konieczne kroki, które uświadamiają, a w efekcie zapobiegają potencjalnym wypadkom. Poznanie i stosowanie zapisów „Kodeksu” jest jednocześnie akceptacją odpowiedzialności za nasz najwyższy priorytet – Całkowite Bezpieczeństwo. Nie da się w pełni czerpać z życia, będąc rannym, uczestnicząc w wypadku czy mając do czynienia z konsekwencjami zdarzeń wypadkowych. Chcemy aby wszyscy nasi pracownicy znali zasady bezpieczeństwa, żeby przekazywali je w rodzinach, wśród bliskich i znajomych. Chcemy mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa wśród jak największej liczby osób. Podejmujemy w ciągu roku kilka akcji związanych z uświadamianiem bezpiecznego poruszania się po drogach. Akcja „Świetlik”, w czasie której rozdajemy kamizelki odblaskowe wśród uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej czy akcja „Bezpieczna jazda zimą”, w czasie której, w tzw. Szkołach Bezpiecznej Jazdy, uczymy właściwego poruszania się po drogach, w okresie jesienno-zimowym, gdzie wzrasta zagrożenie wystąpienia wypadku.

Lepiej w kasku”, automatycznie wpisuje się w naszą firmową polisę nr 1! Cieszymy się, mogąc dołączyć i wesprzeć tą akcję. Rozumiemy Zasady Bezpieczeństwa i popieramy działania, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników dróg.

Piotr Kaczmarek
Dyrektor Handlowy 

VOX

 

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzymy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego nasze produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie; a naszym celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

W sytuacji, gdy jakość powietrza w miastach drastycznie się pogarsza, a samochodów wciąż przybywa, to naturalne, że powinniśmy dążyć do tego, aby komunikacja rowerowa stawała się tą podstawową. Równie naturalnym było dla nas przyłączenie się do akcji “Lepiej w kasku”. W VOX jazda na rowerze jest nam bardzo bliska - duża część pracowników dociera w ten sposób do pracy. Uwzględniliśmy ich potrzeby przy budowie nowej siedziby firmy: powstał m. in. bike park ze stacją naprawczą i oczywiście podstawowe udogodnienia, takie jak prysznice i szafki do przechowywania rowerowych akcesoriów. Staramy się również zachęcać jeszcze nieprzekonanych do dwóch kółek, organizując np. wewnętrzne konkursy z aplikacją Endomondo - z doświadczenia wiem, że głowa pracuje o wiele lepiej, jeśli zaczynamy dzień od ruchu.

Piotr Wit Voelkel
Prezes GK VOX

 

Green Bike

Green Bike to firma zajmująca się dystrybucją rowerów i akcesoriów od wielu lat. Oferujemy klientom najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe. Każdego dnia pracujemy nad ulepszaniem naszej oferty, tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Z zaangażowaniem zajmujemy się promocją zdrowego stylu życia oraz kontaktu z naturą. Green Bike wspiera wiele lokalnych i regionalnych inicjatyw. Jako partner akcji „Lepiej w kasku”, promuje bezpieczną i odpowiedzialną jazdę na rowerze.

Rowery to całe nasze życie - w pracy i poza nią. Każdego dnia spotykamy dziesiątki rowerzystów. Słyszeliśmy od nich wystarczająco wiele historii o tym, jak kask może uratować życie - to wystarczy, żeby bez wahania wesprzeć akcję "Lepiej w kasku". Sprzedajemy kaski nie tylko ze względów biznesowych. Wierzymy, że w ten sposób robimy coś znacznie ważniejszego – przyczyniamy się do ochrony ludzkiego zdrowia i życia.

Maciej Kowalski
właściciel firmy Green Bike

Good People

Zgrana ekipa, na co dzień zajmująca się promowaniem marek i komunikacją - to właśnie Good People. Wieloletnie doświadczenie każdego z członków zespołu sprawia, że każdego dnia powstają tu niesamowite projekty, przynoszące wspaniałe efekty. Kreatywność, umiejętności i pasja do tworzenia niesamowitych rzeczy pozwalają budować firmę, której pracownicy naprawdę lubią cieszyć się życiem, zarówno w pracy, jak i poza nią. Chcesz poznać Good People lepiej?
Wejdź na good-people.pl

Dobrzy ludzie zawsze wspierają dobre akcje! Nie ma wątpliwości, że "Lepiej w kasku" do nich należy. Jesteśmy młodzi i aktywni, więc doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo. Nawet osoby, które na co dzień lubią zaszaleć powinny doskonale wiedzieć, że kask na rowerze to podstawa!

Ania
Project Manager, Good People

Inicjatywa Firm Rodzinnych

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR) powstało w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy osób, reprezentujących środowiska biznesu, akademickie oraz eksperckie. IFR jest obecnie największą organizacją reprezentującą środowisko firm rodzinnych zrzeszającą około 500 przedsiębiorców z całej Polski. Misją Stowarzyszenia jest budowanie w Polsce wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych. Jednym z głównych celów jest integracja i wymiana doświadczeń tego środowiska, w tym promowanie filozofii oraz utrzymania dziedzictwa przedsiębiorczości w rękach kolejnych pokoleń.

Jednym z celów naszego Stowarzyszenia jest budowanie lepszej Polski oraz dbanie o przyszłość naszych rodzin, rodzin naszych pracowników, a co za tym idzie - o ich bezpieczeństwo, zarówno ekonomiczne, jak i zdrowotne. Między innym dlatego postanowiliśmy dołączyć do tej znakomitej akcji! Nie wolno lekceważyć własnego zdrowia i narażać się na ryzyko, zwłaszcza jeśli rozwiązanie jest bardzo proste. Coraz więcej osób, w tym zarówno członkowie naszych rodzin, jak i pracownicy naszych firm oraz ich rodziny korzysta z roweru, jako środka transportu oraz formy relaksu. Chcemy, aby byli bezpieczniejsi. Akcja “Lepiej w kasku” jest przykładem aktywnej postawy obywatelskiej, prorodzinnej oraz myślenia o wspólnym dobru. Zachęcamy wszystkie firmy rodzinne do udziału. Naprawdę warto!

Ewa Sobkiewicz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych

 

OVERSEE

Oversee, to team zajmujący się produkcją filmową i animacyjną. Działamy kompleksowo. Opracowujemy ofertę produkcyjną i bierzemy na siebie całościową realizacje projektu. Zawsze mamy na uwadze indywidualne wymagania projektu, do którego angażujemy ludzi twórczych i kreatywnych. Wiemy jak działać skutecznie zarówno przy dużych jak i skromniejszych budżetach.

W miarę naszych możliwości staramy się wspierać wszelkie inicjatywy mające na celu poprawę życia a w tym konkretnym przypadku bezpieczeństwa

Łukasz Dolata CEO