Wygoda przede wszystkim! Wsiadając na rower, niewiele osób zastanawia się nad zdarzeniami, które mogą je spotkać. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wypadki drogowe, tak jak np. poważne choroby, zawsze wydają nam się tematem odległym, który dotyczy kogoś innego, ale nie nas. To, czy jest nam wygodnie, wiemy od razu, więc jeśli komfort jazdy w kasku pozostawia wiele do życzenia, bezpieczeństwo schodzi na dalszy plan. Czy w kasku zawsze musi być niewygodnie?

Czy w kasku zawsze jest niewygodnie… i niemodnie?

Niekoniecznie! Odpowiednio dobrany kask powinien sprawiać, że jazda w nim będzie maksymalnie komfortowa. Sporo zależy też od naszych przyzwyczajeń. Wkładając kask po raz pierwszy, często czujemy się głupio, nienaturalnie. Nosząc go regularnie, zapominamy o jego istnieniu, aż pewnego dnia złapiemy się na tym, że właśnie robimy zakupy, ciągle mając kask na głowie…

To, czy i kiedy poczujemy się wygodnie w kasku, zależy od naszych indywidualnych upodobań. Krótkowłosi mają tutaj nieco ułatwione zadanie, bo noszenie przez nich kasku można porównać do wkładania czapki. A długowłosi? Od kasku włosy robią się przyklapnięte, a „cebula” na czubku głowy przestaje wchodzić w grę. To jeszcze nie koniec świata! Jest sporo fryzur, które wygodnie schowają się pod kaskiem, a później będą się świetnie prezentować także bez niego!

Czy w kasku zawsze jest niewygodnie… i niemodnie?

A co na to współczesna moda? Fakt, próżno szukać kasków na wybiegach w czasie paryskiego tygodnia mody. Kiedy jednak na topie jest dbanie o siebie i szacunek dla swojego ciała, kaski także wpisują się w obowiązujące trendy. Bycie świadomym i odpowiedzialnym jest w modzie!